Badanie stomatologiczne

Stomatologia zwierząt zaczyna się od badania stomatologicznego, które jest konieczne dorozpoznania nie tylko objawy choroby ale również ich przyczynę. Dobrze wykonane badanie opiera się na doświadczeniu, wiedzy i odpowiednim wyposażeniu kliniki i weterynarza stomatologa.

Pierwsza część badania odbywa się w gabinecie weterynaryjnym w Państwa obecności i opiera sie głównie na wywiadzie czyli na rozmowie z Państwem i wstępnym badaniu Pacjenta.

Dokładne badanie jamy ustnej można wykonać dopiero w znieczuleniu ogólnym. Wtedy najpierw przy użyciu lusterka, sondy i zgłębnika bada się klinicznie uzębienie i przyzębie. Takie badanie trwa kilka minut. Następnie wykonuje się zdjęcie rentgenowskie wszystkich zębów które tego wymagają co zabiera kolejnych kilka minut. Wyniki badania zapisywane są w karcie stomatologicznej pacjenta.

Zawsze każdy Pacjent jest poddawany badaniu całej jamy ustnej wraz z koniecznymi uzupełniającymi czynnościami diagnostycznymi.

Zawsze Otrzymują Państwo pełną informację na temat wyników badania, rozpoznanych problemów i możliwości leczenia.

Zawsze to Państwo decydują o tym czy zabieg leczniczy zostanie wykonany u Pupila.

W czasie wizyty specjalistycznej u weterynarza stomatologa  Pacjent poddawany jest zabiegowi profilaktycznemu  nie tracimy czasu!

W Klinice Weterynaryjnej Arka stomatologia jest dyscypliną na poziomie światowym. Zespół wykonujący zabiegi jest doświadczony równocześnie cały czas sie podnosi swoje kwalifikacje. Większość badań na przykład cytologiczne szybko i na miejscu wykonywane są w laboratorium Kliniki. Te badania typu patomorfologiczne są wykonywane w ciągu kilku dni w laboratoriach zewnętrznych.

Stomatologia gryzoni. Wśród tych najmniejszych zwierząt towarzyszących człowiekowi choroby jamy ustnej są dość częstą przyczyną zaburzeń w przyjmowaniu pokarmu. Nasila się występowanie wad zgryzu, które u gryzoni ze względu na ciągły wzrost na długość koron zębowych naraża je na poważne komplikacje. Istotą leczenia problemów jamy ustnej u gryzoni jest przywrócenie fizjologicznych funkcji jamy ustnej.tl_files/slider/stomatologia weterynaryjna.jpg

Zapisz się na konsultację specjalistyczną ze Swoim Pupilem.

Partnerzy kliniki: