Diagnostyka obrazowa

Diagnostyka obrazowa obrazowanie pracy i wyglądu narządów w określonym czasie. Są to badania, dzięki którym uzyskujemy na przykład zdjęcia gdzie widzimy płuca, nerki i inne narządy oraz ewentualne zmiany chorobowe typu guzy, obecność płynu...

Lub ultradźwięki, które pomagają uzyskać obraz struktur w czasie rzeczywistym można zobaczyć jak przepływa krew.

Diagnostyka obrazowa jest niezbędna do postawienia rozpoznania w wielu schorzeniach. W Klinice wykorzystujemy radiografię, cyfrową radiografię stomatologiczną oraz ultrasonograf USG z funkcją Dopplera.

tl_files/Diagnostyka/aparat rtg.jpg

Nowoczesny Aparat USG firmy GE z trzema nowoczesnymi sądami daje możliwość wykonania:

    • rozszerzonych badań jamy brzusznej,
    • badania układu ruchu,
    • badania serca z pomiarami ciśnienia i przepływu krwi.
Czasami Pacjent wymaga wykonania serii rentgenogramów na przykład podczas badania RTG z kontrastem wówczas Pacjent pozostaje w szpitalu dla zwierząt całą dobę. Niejednokrotnie w procesie leczenia okazuje się niezbędne wykonanie takich badań jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. W tej kwestii Klinika współpracuje z pracownią Rezonansu we Wrocławiu.Aby w pełni wykorzystywać możliwości tych urządzeń należy nieustannie się szkolić i podnosić kwalifikacje co robimy.

Zanim Pacjent rozpocznie procedurę badania obrazowego zawsze jest dokładnie zbadany klinicznie. Na początek krew Pacjenta jest poddana analizie a następnie dokonuje się wyboru, które badanie obrazowe pomoże postawić trafną diagnozę.

Umów się na wizytę.

Partnerzy kliniki: