Diagnostyka

Trafna diagnoza gwarantuje prawidłowe leczenie naszych pacjentów a tym samym oszczędza im zbędnego bólu, osłabienia – jednym słowem dyskomfortu związanego z choroba.

Szybka i trafna diagnoza jest warunkiem pomyślnego leczenia. Trafna diagnoza to doświadczenie i umiejętności nabyte w czasie licznych szkoleń i kursów specjalistycznych oraz nowoczesny sprzęt diagnostyczny w Laboratorium Kliniki Weterynaryjnej Arka.

Każde badanie kliniczne poprzedzone jest pomiarem ciśnienia krwi.

Jednym z podstawowych badań jest badanie krwi czyli morfologia, profil nerkowy, wątrobowy, elektrolity. Jest ono niezbędne w postawieniu diagnozy i podjęciu leczenia kardiologicznego lub dalszej kwalifikacji do zbiegów w znieczuleniu.


Diagnostyka kardiologiczna to badanie elektrokardiograficzne, dzięki któremu oceniany jest rytm serca, ilość uderzeń na minutę, ilość skurczów komór i przedsionków, skurcze patologiczne lub ich brak. Pośrednio, na podstawie cech zapisu EKG można określić powiększenie serca, stan zaopatrzenia w tlen, przeciążenie, współistnienie innych chorób np. układu endokrynologicznego, nerek czy wątroby.

Badanie rentgenowskie klatki piersiowej, pozwala ocenić wielkość i kształt serca, jego ułożenie w klatce piersiowej, wygląd naczyń żylnych i tętniczych, wygląd i ułożenie tchawicy, oskrzeli, tkanki płucnej, węzłów chłonnych. Rentgen kończyn pozwala zdiagnozować choroby stawów, zarówno wynikające z wad wrodzonych (np. dysplazja stawów biodrowych, łokciowych, wrodzone zwichnięcie rzepek), jak i te powstałe wskutek urazu (np. zwichnięcia, zerwanie więzadła krzyżowego kolana, zniszczenia powypadkowe).

Badanie USG serca z badaniem Dopplerowskim, pozwala na ocenę grubości ściany serca i wielkości jam serca, ocenę zastawek i dużych naczyń wchodzących do i wychodzących z serca a także pomiar ciśnienia krwi wewnątrz serca i prędkości przepływu krwi w sercu i naczyniach krwionośnych.

Diagnostyka jest podstawą współczesnej weterynarii. Przy użyciu różnorodnych technologii mamy możliwość wczesnego rozpoznania choroby lub sprecyzowania diagnozy a tym samym szybciej pomóc Pacjentom.

Umów się na wizytę.

Partnerzy kliniki: