Konsultacje żywieniowe

Twój Pupil jest chory lub otyły? Pamiętaj, że nieodłącznym elementem programu leczenia jest odpowiednia dieta zalecana przez lekarza weterynarii.

Zwierzę może się odżywiać karmą komercyjną lub karmą przygotowaną w domu. Każdy z tych sposobów żywienia ma swoje wady i zalety. Lekarz doradzi taką opcję, która jest najbardziej odpowiednia dla Twojego Przyjaciela. W doborze diety ważny jest Jego wiek, aktywność fizyczna, stan zdrowia, a także indywidualne cechy definiowane przez rasę.

Szeroka gama dostępnych na rynku karm jest dostosowana do zapotrzebowania kalorycznego. Proponowane produkty są zbilansowane pod kątem mikro i makroelementów, witamin. Ich niezaprzeczalną zaletą jest bezpieczeństwo żywienia Państwa zwierząt. Dokładne przestrzeganie zaleceń producenta jest podstawowym warunkiem uniknięcia otyłości, niedoboru wagi czy innych poważnych schorzeń.

Pokarm dla zwierząt można przygotować również w domu. Lekarz weterynarii doradzi zapotrzebowanie kaloryczne i odpowiednio zbilansuje składniki. Często dieta Twojego Pupila wymaga dodatkowego źródła witamin i minerałów.

Otyłość zwierząt. Postępowanie przy otyłości to dobranie odpowiedniej dawki pokarmowej i sposobu karmienia Zwierzęcia oraz zalecenia dotyczące ruchu. Otyłe zwierzęta często cierpią na inne schorzenia. Niezbędna jest konsultacja żywieniowa u lekarza weterynarza.

Zamów wizytę jeszcze dziś.

Partnerzy kliniki: