Opatrunki

Opatrunki używane są w leczeniu ran na przykład po pogryzieniach, poparzeniach, wypadkach komunikacyjnych. Opatrunek chroni rany po zabiegu. W niektórych przypadkach, gdy rana powstała wiele godzin wcześniej lub uległa zanieczyszczeniu, wskazane jest opóźnienie zamknięcia rany na którą zakłada się odpowiedni rodzaj opatrunku. Bywają również sytuacje w których rodzaj rany czy konkretna sytuacja wymagają leczenia w sposób otwarty pod opatrunkiem.

Bądź świadom udziału w leczeniu gdy Twój Przyjaciel ma założony opatrunek. Zwierzak powinien być ograniczony ruchowo. Kontroluj opatrunek oraz stan Swojego Pupila co pomoże poprawić efektywność i skrócić czas leczenia oraz zminimalizować powikłania.

Inną grupą opatrunków są opatrunki usztywniające stosowane w przypadku złamań, zwichnięć lub po zabiegach osteosyntezy. Używane w Klinice Weterynaryjnej Arka materiały są lekkie i elastyczne co przy aktywności Pacjentów ma ogromną rolę zarówno dla właściciela jak i zwierzęcia. Większość takich opatrunków zakłada się w premedykacji by zminimalizować stres i ból związany z czynnościami lekarskimi jednocześnie pozwala to na optymalne umiejscowienie opatrunku i zmniejszenie ryzyka jego zsunięcia czy niepowodzenia leczenia.

Umów się na wizytę.

Partnerzy kliniki: