Psy

Psi pacjent to pacjent szczególny, nie tylko przez wzgląd na więź która przez setki lat wykształciła się pomiędzy nim a człowiekiem, ale też przez wzgląd na niespotykaną zależność, wierność i przywiązanie psa względem swojego opiekuna. W każdym wieku, już od narodzin, aż do późnej starości jesteśmy zobowiązani zadbać o naszego przyjaciela.

Istnieją specyficzne jednostki chorobowe, które występują w danej linii genetycznej. Niektórym z nich możemy zapobiec na przykład poprzez wczesną diagnostykę – chorobie zwyrodnieniowej stawów, wadom zgryzu, chorobom oczu.

Wizyta u lekarza weterynarii nie musi być dla psa stresem jeśli tylko nie przyzwyczaimy go do wizyt w gabinecie wyłącznie podczas choroby w ciężkim stanie. Kontrolne badania okresowe, pozwalają wykryć chorobę w okresie inkubacji. Wykrycie choroby we wczesnym etapie skraca czas powrotu do zdrowia, a zwierzę nie wiąże odczuwanego bólu, stresu wynikającego z choroby bezpośrednio z wizytą w Klinice.

Coraz większy problem wśród psów stanowi otyłość. Wraz z Państwem ustalamy indywidualny program odchudzania dla Pupila, dając mu tym samym szansę na dłuższe życie w dobrej kondycji.

Często właściciele kupują szczenię, nie mając świadomości ogromu wiedzy jaką powinni posiąść wybierając daną rasę, typ użytkowości; nie wiedzą jakie niebezpieczeństwa czyhają na Maluszka, jak go żywić, jak zminimalizować stres odłączenia od mamy i zmiany domu. Służymy Państwu radą i pomocą również przed przyjęciem do domu nowego Członka Rodziny.

Konkretne rasy psów wymagają konkretnej opieki, również lekarskiej, odpowiedniej diety, szczepień – uzależnionych od sposobu użytkowania, pielęgnacji, ale wszystkie bez wyjątku potrzebują również miłości.

Szczęśliwy pies to pies kochany i zdrowy. Państwo zapewnią miłość, my opiekę medyczną na wysokim poziomie.

Umów się na wizytę.

Partnerzy kliniki: