Rehabilitacja

Twój Przyjaciel miał zabieg? Rehabilitacja zwiększa możliwość wyzdrowienia po chorobie, urazach i zabiegach chirurgicznych. Dzięki rehabilitacji polepsza się funkcjonowanie i ogólne samopoczucie Pupila.

Rehabilitacja to działania mające na celu przywrócenie pacjenta do normalnego funkcjonowania fizycznego, psychicznego i społecznego. W skład rehabilitacji wchodzi kinezyterapia, fizykoterapia i masaż.

Dla jego komfortu i szybszego powrotu do zdrowia Twój Pupil potrzebuje zabiegów rehabilitacyjnych.


Jakie zabiegi rehabilitacyjne? Kinezyterapia - leczenie ruchem. Fizykoterapia wykorzystuje występujące w przyrodzie naturalne czynniki fizyczne. Masaż – wskazany jest w przewlekłych chorobach mięśniowo-szkieletowych, po zabiegach operacyjnych, idealny środek terapeutyczny w przypadku większości schorzeń ortopedycznych i neurologicznych ćwiczenia terapeutyczne - celem ćwiczeń jest wyeliminowanie reakcji bólowych, poprawa masy i siły mięśniowej, utrzymanie i usprawnienie równowagi. Ciepłolecznictwo - pomocne przy wzmożonym napięciu mięśniowym, przykurczach mięśni i bólach pochodzenia mięśniowego i nerwowego.

tl_files/pliki/rehabilitacja zwierzat.jpgZimnolecznictwo - wskazane przy ostrych stanach zapalnych, urazach mięśni, stanach bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów. Elektroterapia - działanie przeciwbólowe, rozluźniające, obniżające napięcie mięśniowe, tonizujące mięśnie. Magnetoterapia - wskazana w przypadku złamań i utrudnień zrostów kości, naderwania ścięgien i więzadeł, powstawania obrzęków i krwiaków, choroby zwyrodnieniowe, porażenia, deficyty neurologiczne układu ruchu.

Każda terapia poprzedzona jest dokładnym badaniem klinicznym, lecz aby ustalić odpowiedni program zabiegów zalecane jest skierowanie od prowadzącego lekarza weterynarii.

Umow się na wizytę.

Partnerzy kliniki: