Szpital dla zwierząt

tl_files/Zabiegi/szpital weterynaryjny.JPG

Szpital dla zwierząt  całodobowa opieka wykwalifikowanego personelu. Zapewnia niezwłoczną interwencję gdy zmienia się stan zdrowia Pacjenta, pozwala na intensywne leczenie medyczne.

Szpital dla zwierząt jest miejscem gdzie przebywają Pacjenci przed i po zabiegach planowanych oraz w stanach nagłego pogorszenia się zdrowia, również Pacjenci w trakcie diagnostyki.

Zwierzęta chore zakaźnie hospitalizację przechodzą w szpitalu zakaźnym. Najczęściej są to pacjenci wymagający intensywnej i specjalistycznej opieki jednocześnie mogący być zagrożeniem dla innych zwierząt w naszym domu.

Zwierzęta egzotyczne w tym gryzonie, zajęczaki, gady i ptaki podczas choroby wymagają specjalnych warunków: kontroli oświetlenia, oświetlenie UV , kontroli temperatury i wilgotności. Szpital exotik wyposażony jest w klatki, boxy oraz terraria . Zwierzęta z przewlekłą anoreksją mają zapewnione specjalistyczne dokarmianie.

Intensywna terapia Pacjenta. Wypadek, zatrucie, urazy, choroby o ciężkim przebiegu, choroba o wysokim współczynniku śmiertelności, krwotok. Szpital zwierząt zapewnia transfuzję, tlenoterapię, płynoterapię, ochronę przeciwbólową.

Zabiegi planowane. Pacjent przed zabiegiem w szpitalu ma wykonane badania kwalifikujące do zabiegu. Po zakwalifikowaniu jest przygotowywany do zabiegu: otrzymuje leki wspomagające prace serca, ma określony indywidualny protokół znieczulenia. Stosowana jest płynoterapia, która poprawia ukrwienie narządów.

Indywidualne podejście i profesjonalizm specjalistów Kliniki Weterynaryjnej ARKA minimalizuje ryzyko oraz zwiększa szanse szybkiego powrotu do zdrowia.

Po zabiegu Pacjent jest pod stałą opieką. Zapewnione ma: maty grzewcze; zabiegi pielęgnacyjne typu kąpanie, przycinanie pazurków, czyszczenie uszu, wycinanie kołtunów. Pacjenci po zabiegach ortopedycznych rozpoczynają rehabilitację, naukę chodzenia. Dieta – Pacjent ma określone ścisłe zapotrzebowania dietetyczne w okresie rekonwalescencji i po wyzdrowieniu.

Diagnostyka weterynaryjna. W szpitalu zwierząt przebywają również Pacjenci z nierozpoznaną jeszcze chorobą. Postawienie rozpoznania często wymaga czasu. Pacjent w szpitalu ma indywidualnie ustalone postępowanie diagnostyczne. Ma możliwość wykonania kompletu badań bezpośrednio w Laboratorium Diagnostycznym Kliniki Weterynaryjnej Arka. Współpraca Kliniki z ośrodkami diagnostycznymi za granicą i w Polsce, placówkami naukowymi, konsultacje wyników z lekarzami specjalistami pozwala na szybsze zdiagnozowanie Pacjenta. Efekt  możliwość określenia lepszego sposobu leczenia Pacjenta.

Pacjent w szpitalu zwierząt Kliniki Weterynaryjnej Arka jest pod stałą 24h opieką i kontrolą. Ma zapewniony komfort powrotu do zdrowia.

Umów się na wizytę.

Partnerzy kliniki: